История с географией

В данном разделе содержатся материалы, исследования, статьи, не обязательно касающиеся Храма Рождества Пресвятой Богородицы, но рассказывающие о родном крае, о Церкви, о событиях далёкого и недавнего прошлого.
Герб Криворожской епархии: богословско-исторический анализ
- Подробности
- Категория: История с географией
- Просмотров: 1076
Иеродиакон Митрофан (Божко)
В 2016 году Криворожская епархия Украинской Православной Церкви торжественно отмечает 20-летний юбилей своего существования. Она была образована решением Священного Синода Украинской Православной Церкви 27 июля 1996 года (Журнал №31) путем выделения из состава Днепропетровской епархии правобережных городов и районов Днепропетровской области. Правящему архиерею был определен титул «Криворожский и Никопольский», а 12 сентября того же года решением Священного Синода (Журнал №37) им был назначен Преосвященный епископ Ефрем (Кицай).
Избравший бытие: жизнь и служение священника Серафима Кириллова
- Подробности
- Категория: История с географией
- Просмотров: 1078
Иеродиакон Митрофан (Божко)
Потихоньку, милостью Божией, в последнее время приподнимается завеса неведения со многих страниц нашего не такого уж далекого прошлого. Удивительно, насколько в ХХ веке с памяти народа было вымыто целые пласты национальной культуры и истории, причем даже на местном уровне. Настолько, что сейчас приходится буквально по крупицам, словно разбросанный пазл, собирать воедино сведения о прошлом Криворожья и людях, которые самоотверженно отдавали ему свои силы. Одним из таких людей был священник Серафим Кириллов. Он прослужил в нашем крае совсем немного времени, но непременно оставил свой след в его истории.
Співпраця криворізького священика Володимира Бабури зі столичним журналом «Православно-Русское Слово»
- Подробности
- Категория: История с географией
- Просмотров: 848
Ієродиякон Митрофан (Божко),
магістр історії,
член Православного молодіжного братства, імені святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького
«Шукайте, і знайдете» (Мф. 7:7), – такі слова сказав колись Господь Своїм учням. І ми, озброївшись ними, не втрачаємо надії відкрити щось нове з церковної історії Криворіжжя, і вже вкотре знаходимо коштовні перли там, де їх годі було шукати. Так, під час роботи в Національній бібліотеці України імені В. Вернадського нами було виявлено 5 публікацій священика Володимира Бабури, який служив настоятелем у Різдво-Богородичному молитовному будинку містечка Кривого Рогу, в журналі «Православно-Русское Слово». На жаль, текстів трьох із них ми не знайшли, бо в колекції відсутні потрібні примірники видання, однак і наявні статті доволі красномовні, що не завадить нам зробити відповідні висновки.
«Память праведнаго с похвалами»: життєвий шлях настоятеля Покровської церкви на Карнаватці протоієрея Миколая Торського (1875–1957)
- Подробности
- Категория: История с географией
- Просмотров: 1450
Ієродиякон Митрофан (Божко),
магістр історії,
член Православного молодіжного братства, імені святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького
Серед священиків, які здійснювали своє пастирське служіння на Криворіжжі у буремному ХХ столітті, стоїть ім’я протоієрея Миколая Торського. Це священик, який прожив 82 роки, витримавши усі можливі скорботи і гоніння на своєму життєвому шляху, поруч з яким не залишилося жодної рідної людини під кінець життя, але який заслужив собі вічну пам’ять серед вдячних парафіян, вже онуки яких дбайливо доглядають за його могилою.
Добрий пастир криворізької землі: життя і служіння протоієрея Автонома Лебедєва (1863–1922)
- Подробности
- Категория: История с географией
- Просмотров: 1579
Ієродиякон Митрофан (Божко),
магістр історії, член Православного молодіжного братства імені святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького
На рубежі ХІХ – ХХ століть на Криворіжжі з’являється священнослужитель, який чи не найбільше прослужив у цьому краї і з іменем якого пов’язано чимало звершень, судячи з того, чим ми володіємо, хоча, напевно, це лише частина айсберга, прихованого від нас глибокими водами історії. Мова йтиме про настоятеля Миколаївської церкви Кривого Рогу і благочинного Широківського округу Херсонської єпархії протоієрея Автонома Лебедєва. На превеликий жаль до нас дійшли лише уривчасті відомості з біографії священика, поодинокі фрагменти, які доводиться одна за одною збирати до купи. Однак, в результаті перед нами постає велична картина життєвого шляху визначного криворізького пастиря.
Еще статьи...
- Вознесенська церква Кривого Рогу (1904 – 1934): символ покоління
- Публікації криворізького священика Володимира Бабури на сторінках московського журналу «Душеполезное чтение»
- Літературна діяльність настоятеля Різдво-Богородичного храму м. Кривий Ріг священика Володимира Бабури в журналі «Друг трезвости»
- Життя і мученицька кончина священика Михаїла Пухальського, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці (†1918)