История с географией


В данном разделе содержатся материалы, исследования, статьи,
не обязательно касающиеся Храма Рождества Пресвятой Богородицы, но рассказывающие о родном крае, о Церкви, о событиях далёкого и недавнего прошлого.


Герб Криворожской епархии: богословско-исторический анализ

Иеродиакон Митрофан (Божко)

В 2016 году Криворожская епархия Украинской Православной Церкви торжественно отмечает 20-летний юбилей своего существования. Она была образована решением Священного Синода Украинской Православной Церкви 27 июля 1996 года (Журнал №31) путем выделения из состава Днепропетровской епархии правобережных городов и районов Днепропетровской области. Правящему архиерею был определен титул «Криворожский и Никопольский», а 12 сентября того же года решением Священного Синода (Журнал №37) им был назначен Преосвященный епископ Ефрем (Кицай).

Подробнее...

Избравший бытие: жизнь и служение священника Серафима Кириллова

Иеродиакон Митрофан (Божко)

Потихоньку, милостью Божией, в последнее время приподнимается завеса неведения со многих страниц нашего не такого уж далекого прошлого. Удивительно, насколько в ХХ веке с памяти народа было вымыто целые пласты национальной культуры и истории, причем даже на местном уровне. Настолько, что сейчас приходится буквально по крупицам, словно разбросанный пазл, собирать воедино сведения о прошлом Криворожья и людях, которые самоотверженно отдавали ему свои силы. Одним из таких людей был священник Серафим Кириллов. Он прослужил в нашем крае совсем немного времени, но непременно оставил свой след в его истории. 

Подробнее...

Співпраця криворізького священика Володимира Бабури зі столичним журналом «Православно-Русское Слово»

Ієродиякон Митрофан (Божко),

магістр історії,

член Православного молодіжного братства, імені святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького

 

«Шукайте, і знайдете» (Мф. 7:7), – такі слова сказав колись Господь Своїм учням. І ми, озброївшись ними, не втрачаємо надії відкрити щось нове з церковної історії Криворіжжя, і вже вкотре знаходимо коштовні перли там, де їх годі було шукати. Так, під час роботи в Національній бібліотеці України імені В. Вернадського нами було виявлено 5 публікацій священика Володимира Бабури, який служив настоятелем у Різдво-Богородичному молитовному будинку містечка Кривого Рогу, в журналі «Православно-Русское Слово». На жаль, текстів трьох із них ми не знайшли, бо в колекції відсутні потрібні примірники видання, однак і наявні статті доволі красномовні, що не завадить нам зробити відповідні висновки. 

Подробнее...

«Память праведнаго с похвалами»: життєвий шлях настоятеля Покровської церкви на Карнаватці протоієрея Миколая Торського (1875–1957)


Ієродиякон Митрофан (Божко),

магістр історії,
член Православного молодіжного братства, імені святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького

Серед священиків, які здійснювали своє пастирське служіння на Криворіжжі у буремному ХХ столітті, стоїть ім’я протоієрея Миколая Торського. Це священик, який прожив 82 роки, витримавши усі можливі скорботи і гоніння на своєму життєвому шляху, поруч з яким не залишилося жодної рідної людини під кінець життя, але який заслужив собі вічну пам’ять серед вдячних парафіян, вже онуки яких дбайливо доглядають за його могилою.

Подробнее...

Добрий пастир криворізької землі: життя і служіння протоієрея Автонома Лебедєва (1863–1922)

 Ієродиякон Митрофан (Божко),

магістр історії, член Православного молодіжного братства імені святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького

 На рубежі ХІХ – ХХ століть на Криворіжжі з’являється священнослужитель, який чи не найбільше прослужив у цьому краї і з іменем якого пов’язано чимало звершень, судячи з того, чим ми володіємо, хоча, напевно, це лише частина айсберга, прихованого від нас глибокими водами історії. Мова йтиме про настоятеля Миколаївської церкви Кривого Рогу і благочинного Широківського округу Херсонської єпархії протоієрея Автонома Лебедєва. На превеликий жаль до нас дійшли лише уривчасті відомості з біографії священика, поодинокі фрагменти, які доводиться одна за одною збирати до купи. Однак, в результаті перед нами постає велична картина життєвого шляху визначного криворізького пастиря.

Подробнее...


Вы здесь: Главная Духовно-просветительский центр Исторические материалы «Благочестиваго корене пречестная отрасль…»: з життя настоятеля Різдво-Богородичного храму Кривого Рогу священика Володимира Бабури